Zaszyfruj swoje pragnienia…

Serce jest w posiadaniu kompletnej wiedzy istnienia jednostki oraz jest łącznikiem z wiedzą ogółu, oraz jej drogowskazem. Wszystko to, co wypowiedziane z tej przestrzeni, jest zgodne i dopuszczone do realizacji. Dlatego wejście w przestrzeń serca, poczucie swego istnienia, a także działanie w zgodnie, otwiera nas i nasze życie na cuda otaczającego świata. Świata, który poprzez analizy, rozmyślania i kontrole jest poza naszym postrzeganiem. Wielu z nas pragnie życia, takiego jakie dyktuje rozum i otoczenie, nie zdając sobie sprawy z tego, że życie to, może oddalać od najistotniejszej prawdy indywidualnego istnienia.

Często dzieje się tak, że pragnienie, które nawet wynika z potrzeby serca, jest z nią zgodne, nigdy się nie realizuje. Dzieje się tak, ponieważ słowa w jakie to pragnienie ubieramy ukształtowane są przez nasz umysł i jego wiedzę, a „ubrania” te są przesiąknięte nawykami, traumami, a nawet oszustwami jakimi jesteśmy systematycznie karmieni. I chociaż nasz umysł jest nam potrzebny, w odbiorze i przekazie tego co w sercu ukryte, to nie zawsze powinniśmy z niego korzystać.

Większość z nas dużo myśli, analizuje i rozkłada na czynniki pierwsze wszystkie odczucia i emocje, nawet te, które z serca nie płyną. Płyną one z analitycznego Ego, które potrafi skutecznie namieszać w naszym życiu, ponieważ w to życie jest także wpisane. Dlatego warto rozpoznać, z którego ruszasz miejsca. I zanim sięgniesz po wiedzę w jakie „ubranko” odziejesz dziś swoje uczucia i emocje, zastanów się czy jest to konieczne, czy pasuje do Ciebie i czy nie możesz spróbować inaczej.

Co zrobić?

Wsłuchać się w siebie, sprawdzając miejsce, z którego płynie dane uczucie. gdyż uczucia płynącego z serca nie da się ich tak szybko opisać, zazwyczaj brakuje słów, a samo odczucie także jest wyjątkowe. Natomiast to płynące z podpowiedzi ego będzie nazwane, dookreślone i dopowiedziane.

Uwierzyć w to co dyktuje Ci serce, ponieważ wiara nadaje najwyższe znaczenie i ma ogromną moc sprawczą.

Zaszyfrować to, co poczujesz, zanim umysł znajdzie do tego dostęp. Czyli masz sekundy, bo tylko przez tyle mówi nasza intuicja, która jest głosem serca. Dzięki temu zablokujesz negatywne myśli na temat danego uczucia lub unikniesz dodatkowych upiększeń. One zawsze skojarzone są z wcześniejszymi czyli przeszłymi emocjami i odczuciami i tam właśnie Cie zaprowadzą. Zaprowadzą w punkty, w których już byłeś, ale niekoniecznie dawały Ci zadowolenie i raczej przeszkadzały w osiągnięciu tego czego pragniesz i czujesz. Dlatego tak popularne jest nieocenianie i niedopowiadanie, a poczucie tego co płynie – od tak po prostu!!!

Autor:

W poszukiwaniu prawdy, sensu i spełnienia....

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s